pl en de fr

Urząd Dzielnicowy

Wystartowała 8. edycja budżetu obywatelskiego. W tegorocznej edycji mieszkańcy Żoliborza zgłosili 62 pomysły, a do głosowania dopuszczone zostały 32 projekty. Środki przeznaczone na realizację budżetu obywatelskiego na Żoliborzu w 2022 roku to 1 mln 871 tys. 502 zł.

Tylko do 29 czerwca br. można składać wnioski o oddłużenie mieszkania komunalnego. W ramach II edycji programu „Restrukturyzacja zadłużenia w mieszkaniach komunalnych” możliwe jest uzyskanie umorzenia nawet 60 proc. kwoty zadłużenia. Na Żoliborzu obecnie zawartych jest 118 umów o restrukturyzacji zadłużenia.

Ponad 732 tys. zł wyniosło wsparcie dla żoliborskich przedsiębiorców, którzy zmuszeni byli do ograniczenia swojej działalności z powodu epidemii koronawirusa i wprowadzonych ograniczeń w ich działalności. Obniżane zostały czynsze za najem lokali z zasobów miejskich, dzierżawy nieruchomości, opłaty za koncesję na alkohol oraz na zajęcie pasa drogowego na postawienie ogródków gastronomicznych.

Stosunkowo późna i chłodna wiosna spowodowały znaczne opóźnienie wegetacji roślin. Tegoroczne zimowe opady śniegu dobrze zaopatrzyły podłoże w wodę, a wiosenne opady deszczu przyczyniają się do prawidłowego wykorzystania przez rośliny składników pokarmowych z gleby. Powoduje to, że jest ona dużo lepiej nawodniona i nadszedł optymalny czas na rozpoczęcie pierwszego koszenia traw na Żoliborzu.

W najnowszym raporcie „Gmina na 5!” badającym dobre praktyki w obsłudze przedsiębiorców, Żoliborz po raz pierwszy zdobył tytuł „Złotej Gminy na 5!” z liczbą punktów 31, co dało nam czwartą pozycję w rankingu. 7 już edycja realizowana była przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowe w Warszawie.

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza